Strona główna » Projekt POWER » Projekt POWER 3.5 II
Wydział Odlewnictwa uczestniczy w projekcie:
Zintegrowany Program Rozwoju Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie II
(ZRP AGH II)
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju
Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych
Nr umowy: POWR.03.05.00-00-Z309/18
Kierownik projektu – prof. dr hab. inż. Rafał Wiśniowski – Prorektor ds. Współpracy
Okres realizacji: 01.10.2019 – 30.09.2023
Całkowita wartość projektu: 34 689 225,21 PLN
Dofinansowanie: 33 648 548,11 PLN
Wkład własny: 1 040 677,10 PLN
Informacje o projekcie dostępne są na stronie http://www.power2.agh.edu.pl/
W ramach projektu zostaną sfinansowane działania edukacyjne i zakupy wyposażenia związane z uruchomieniem nowego kierunku kształcenia na Wydziale Odlewnictwa AGH „Tworzywa i Technologie Motoryzacyjne”, studia stacjonarne I stopnia.
Dofinansowane zostaną nowe przedmioty z zakresu: technologii, tworzyw dla motoryzacji, zaawansowanych metod badawczych, programowania, zaawansowanych metod wspomagania komputerowego procesów inżynierskich, robotyzacji i automatyzacji produkcji i zapewnienia jakości. Objętych wsparciem w ramach Projektu POWER 3.5 II będzie 1530 godzin dydaktycznych dla każdego studenta nowego kierunku. W ramach programu sfinansowane zostaną także wyjazdy studyjne powiązane z programem zajęć nowego kierunku.
Wydział zostanie doposażony w sprzęt komputerowy i audiowizualny, o parametrach spełniających wymogi specjalistycznego oprogramowania niezbędnego dla realizacji programu nowego kierunku studiów oraz dwa piece do topienia i mikroskopy do nowoutworzonej pracowni mikroskopii i metalografii. Zakupione zostaną specjalistyczne licencje do nowej pracowni komputerowej.
Ponadto dofinansowane zostaną szkolenia dla pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału mające na celu podniesieni szeroko rozumianych kompetencji dydaktycznych i informatycznych wpływających na jakość kształcenia na Wydziale Odlewnictwa. Kompetencje uzyskane podczas szkoleń dotyczących opanowaniem narzędzi informatycznych zostaną wykorzystane do prowadzenia innowacyjnych zajęć dydaktycznych.
Zaplanowano również szkolenia i studia podyplomowe dla kadry administracyjnej Wydziału.
Ponadto dofinansowane zostaną szkolenia dla pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału mające na celu podniesieni szeroko rozumianych kompetencji dydaktycznych i informatycznych wpływających na jakość kształcenia na Wydziale Odlewnictwa. Kompetencje uzyskane podczas szkoleń dotyczących opanowaniem narzędzi informatycznych zostaną wykorzystane do prowadzenia innowacyjnych zajęć dydaktycznych. Zaplanowano również szkolenia i studia podyplomowe dla kadry administracyjnej Wydziału. Wydatki kwalifikowane Wydziału Odlewnictwa to 2 340 835,22 PLN