INFORMACJE I PLIKI DO POBRANIA DLA DYPLOMANTÓW II stopnia

Studia stacjonarne II stopnia kierunki: Inżynieria Procesów Odlewniczych i Komputerowe Wspomaganie Procesów Inżynierskich

Studia stacjonarne drugiego stopnia (magisterskie)

Przed złożeniem dokumentacji w dziekanacie w terminach określonych w Regulaminie studiów pod rygorem odmowy przyjęcia pracy dyplomowej, w celu przystąpienia do egzaminu dyplomowego, student zobowiązany jest zalogować się poprzez przeglądarkę do modułu Wirtualna Uczelnia, przejść do menu Dyplom i wykonać następujące czynności:

1. W zakładce Praca dyplomowa zweryfikować dane, w szczególności tytuł pracy dyplomowej, imiona i nazwiska opiekuna i recenzenta pracy dyplomowej. W przypadku konieczności wprowadzenia zmian należy zgłosić się do pracownika właściwego dziekanatu przed przystąpieniem do kolejnych etapów postępowania;

2. w zakładce Dane pracy dyplomowej uzupełnić słowa kluczowe w języku polskim i angielskim, a następnie zatwierdzić zmiany;

3. w zakładce Pliki pracy dyplomowej:

a) złożyć stosowne oświadczenie,

b) umieścić w systemie streszczenie pracy dyplomowej,

c) umieścić w systemie załączniki, jeśli są integralną częścią pracy dyplomowej,

d) umieścić w systemie zaakceptowaną przez opiekuna pracy dyplomowej ostateczną wersję elektroniczną pracy dyplomowej (zgodnie z ustalonym w Uczelni formatem i rozmiarem).

W przypadku wykonania wszystkich czynności, o których mowa powyżej opiekun pracy dyplomowej otrzymuje powiadomienie o dostępnej pracy dyplomowej na adres jego poczty mailowej.

Wszelkie informacje dotyczące procesu dyplomowania w module Wirtualna Uczelnia znajdą Państwo w zakładce Dyplom –> Instrukcja procesu dyplomowania.

Obsługa prac dyplomowych w formie elektronicznej w systemie Dziekanat.XP oraz w module Wirtualna Uczelnia, a także ich sprawdzenie przed egzaminem dyplomowym z wykorzystaniem Jednolitego Systemu Antyplagiatowego wynika z zarządzenia nr 14/2019 Rektora AGH z dnia 10 kwietnia 2019 r. w sprawie zasad obsługi prac dyplomowych w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie z wykorzystaniem Jednolitego Systemu Antyplagiatowego (JSA).

Zarządzenie obowiązuje studentów, nauczycieli akademickich oraz inne osoby będące opiekunami prac dyplomowych, a także pracowników dziekanatów.

Zarządzenie dostępne jest na stronie Działu Nauczania.

Minimum 7 dni przed obroną do dziekanatu przynosimy:

1. płytkę CD/DVD – (format pdf – z wersją oryginalną pracy, skany strony tytułowej z podpisem opiekuna pracy i podpisane oświadczenia) Płytę należy opisać wedle schematu:
    • imię i nazwisko autora pracy,
    • nr albumu autora pracy,
    • tytuł pracy.
    Na płycie należy wpisać oświadczenie: „Zawartość płyty zgodna z wersją drukowaną”. Pod oświadczeniem autor pracy składa swój podpis. Płytę należy umieścić w papierowym etui opisanym wg schematu:
    • imię i nazwisko autora pracy,
    • nr albumu autora,
    • kierunek studiów,
    • stopień/rodzaj studiów,
    • tytuł pracy,
    • imię nazwisko oraz stopień naukowy promotora pracy
  2. 4 zdjęcia w formacie 45×65 mm jedno zdjęcie opisane z tyłu imieniem i nazwiskiem – delikatny opis ( w przypadku ubiegania się o odpis dyplomu w j. obcym dodatkowo 1 zdjęcie),
  3. potwierdzenie opłaty za dyplom (dyplom w języku polskim -60 zł, dodatkowy odpis w języku kongresowym –40 zł sztuka),
  4. streszczenie pracy dyplomowej (wydrukowane z systemu WU),
  5. podpisane oświadczenie (wydrukowane z systemu WU),
  6. opinię opiekuna pracy dyplomowej
  7. raport z JSA (podpisany przez opiekuna),
  8. recenzję recenzenta,
  9. podanie o dopuszczenie do egzaminu dyplomowego.
  10. formularz powołania recenzenta i ustalenia terminu obrony
  11. kartę odejścia dla absolwenta