Wybory członków Okręgowego Kolegium Elektorów kadencja 2024 – 2028 na Wydziale Odlewnictwa AGH

Wybory członków Okręgowego Kolegium Elektorów
na Wydziale Odlewnictwa AGH

Szanowni Państwo,

Senat Akademii Górniczo-Hutniczej podjął uchwałę o rozpoczęciu w dniu 4 marca 2024 r. akcji wyborczej do organów Uczelni, kolegiów wydziałowych, oraz wyłaniania kandydatów do objęcia funkcji kierowniczych na wydziałach na kadencję 2024 – 2028.

Akcja zostanie przeprowadzona zgodnie z Harmonogramem podanym w Załączniku nr 6 do Uchwały Senatu AGH nr 22/2024 z dnia 28 lutego 2024 r.

W dniach od 4 marca do 7 marca br. można zgłaszać kandydatów do Okręgowego Kolegium Elektorów (OKE). Skład członków OKE wybieranych w naszym okręgu odbywa się w grupach pracowników:

• przedstawicieli profesorów i profesorów uczelni – 20 mandatów,
  • przedstawicieli pozostałych nauczycieli akademickich – 8 mandatów,
  • przedstawicieli pracowników niebędących nauczycielami akademickimi – 2 mandaty.

Osoba kandydata powinna zostać zgłoszona przez co najmniej 3 osoby uprawnione do głosowania w okręgu wyborczym nr 9 (WO AGH) z tej samej grupy pracowników. Wersję elektroniczną interaktywnego druku zgłoszenia można otrzymać od członków OKW nr 9 lub na stronie internetowej WO link (od 5 marca br.). UWAGA! Wymagany jest druk dwustronny na jednym arkuszu.

Zgłoszenia można składać do sekretariatu WO od poniedziałku 4 marca br. do godziny 15:00 i od wtorku 5 marca br. do czwartku 7 marca br. w godzinach 10:00  – 13:00. Dodatkowo, zgłoszenia można składać do Przewodniczącego OKW nr 9, prof. dr hab. inż. A. Burbelki, do godz. 15:00 dnia 7 marca br., pokój 302.

Lista kandydatów zostanie ogłoszona dnia 8 marca br. Przeprowadzenie głosowania tajnego zostało zaplanowane na wtorek 12 marca br.

Przewodniczący OKW nr 9

Prof. dr hab. inż. Andriy Burbelko