Posiedzenie robocze Sekcji Procesów Technologicznych Komitetu Metalurgii PAN na Wydziale Odlewnictwa AGH

7 października 2022r. na Wydziale Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie gościliśmy członków Sekcji Procesów Technologicznych Komitetu Metalurgii PAN, którzy odbyli posiedzenie robocze.

W ramach spotkania zapoznano się z bazą laboratoryjną Wydziału oraz zostały wygłoszone trzy referaty:

• Prof. Marcin Górny, AGH Kraków, „Wydział Odlewnictwa”.
  • Krzysztof Herod, Prezes Fortify Sp. z o.o., „Nowe możliwości pozyskania dofinansowania w perspektywie unijnej 2021-2027 na projekty inwestycyjne, centra B+R praz projekty badawczo-rozwojowe ”.
  • Prof. Jerzy Sobczak, AGH Kraków, „Metodologiczne aspekty wysokotemperaturowych badań ciekłych metali i stopów„

Dodatkowo na spotkaniu wręczono nagrody sekcji tegorocznej edycji konkursu na najlepszą rozprawę doktorską Sekcji Procesów Technologicznych obronioną w 2020 roku.

Miło nam poinformować że laureatką z zakresu odlewnictwa została dr inż. Gabriela Sikora za pracę: „Optymalizacja zabiegu modyfikowania stopów typu Al-Cu”, kierowaną przez prof. dr hab. inż. Marcina Górnego.