Delegacja naukowców z IMSETHC-BAS w Bułgarii na Wydziale Odlewnictwa AGH

W dniu 26 października Laboratorium Inżynierii Ciekłego Metalu (LME) odwiedziła delegacja naukowców z Bułgarii w osobach:

Prof. Ivaylo Hristova Katsarova, dyrektora Institute of Metal Science, Equipment and Technologies with Center for Hydro- and Aerodynamics “Acad. A. Balevski” Bułgarskiej Akademii Nauk (IMSETHC-BAS),

Prof. Ludmila Borisova Drencheva, zastępcy Dyrektora ds. Rozwoju IMSETHC-BAS

oraz Prof. Hristo Kostova Skuleva, kierownika Laboratory of Coatings and Layers tegoż Instytutu.

W trakcie wizyty, w której uczestniczyła P. Prof. Natalia Sobczak z Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN im. A. Krupkowskiego, po zapoznaniu gości z możliwościami badawczymi Laboratorium LME, omawiano możliwości współpracy w zakresie wspólnych projektów w ramach programów naukowo-badawczych Unii Europejskiej, w tym w zakresie zastosowania innowacyjnych technik nanoszenia technologicznych pokryć na materiały biomedyczne.

Na zdjęciu od lewej do prawej: prof. L. Drenchev, prof. J.J. Sobczak, prof. I.H. Katsarov, prof. N. Sobczak i prof. H.K. Skulev