Zainaugurowaliśmy Rok Akademicki 2022/23 na Wydziale Odlewnictwa

W dniu 10 października 2022 r. odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego na Wydziale Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Obchody inauguracji roku poprzedziła msza św. w Kolegiacie św. Anny odprawiona w intencji pomyślności studentów, pracowników i absolwentów Wydziału w kolejnym roku akademickim. Była to już 71 taka uroczystość.

W uroczystości udział wzięli: Przedstawiciel Władz Rektorskich AGH, Władze Dziekańskie Wydziału Odlewnictwa, Kierownicy Katedr, przedstawiciele Kolegium Wydziału, Dyrektor Administracyjny Wydziału, przedstawiciel Wydziałowej Rady Samorządu Studentów, członkowie Rady Społecznej Wydziału Odlewnictwa, zaproszeni goście z innych jednostek naukowych, przedstawiciele przemysłu, a także przedstawiciele najważniejszej tego dnia grupy, czyli studenci I roku, którzy w czasie uroczystości zostali przyjęci do społeczności akademickiej.

Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania Gaude Mater, następnie prof. Marcin Górny Dziekan Wydziału Odlewnictwa AGH przywitał zgromadzonych gości zebranych w Auli. Szczególnie gorąco powitał przedstawiciela Władz Rektorskich, prof. Rafała Dańko, Prorektora ds. Studenckich, który zawsze znajduje czas, aby uczestniczyć w inauguracji na swoim macierzystym Wydziale.

Po wystąpieniu Prorektora prof. Rafała Dańko i Dziekana Wydziału prof. Marcina Górnego, rozpoczęła się najważniejsza część uroczystości – immatrykulacja studentów I roku. Tą część poprowadziła prof. Magdalena Kawalec, Prodziekan ds. Kształcenia, która przeprowadziła ślubowanie, a następnie prof. Rafał Dańko i prof. Marcin Górny wręczyli studentom obecnym w Auli pamiątkowe certyfikaty, potwierdzające ich przyjęcie w poczet studentów Akademii Górniczo-Hutniczej.

W imieniu studentów naszego Wydziału, nowych członków społeczności przywitała przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studentów, Julia Mioduszewska.

Kolejny punkt programu związany był z wręczeniem dyplomów za nagrody JM Rektora AGH za osiągnięcia dydaktyczne i organizacyjne. Liczba nagrodzonych pokazuje, że Pracownicy Wydziału nie ustają w wysiłkach i angażują się w działalność na rzecz rozwoju Wydziału nie tylko naukowego, ale również w aspekcie dydaktyki i organizacji.

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na wykład inauguracyjny pt.:

Interdyscyplinarne badania nad dziedzictwem i historią technologii w zakresie obrazowania i analityki obiektów zabytkowych?”,

którego zaszczyt wygłoszenia przypadł w tym roku dr hab. inż. Aldonie Garbacz-Klempce, prof. AGH.

Na zakończenie nadszedł czas na odśpiewanie Gaudeamus Igitur, po którym nastąpiło zakończenie uroczystości.

Autorem zamieszczonych poniżej zdjęć jest dr inż. Łukasz Jamrozowicz.