Wyróżnienie dla absolwentów Wydziału Odlewnictwa w ramach Italian Technology Award pod patronatem ITA – Italian Trade Agency

W dniach 15.01 – 19.01.2023 w Mediolanie odbyła się ceremonia wręczenia Italian Technology Award pod patronatem ITA – Italian Trade Agency, Federmacchine w ramach projektu Machines Italia.

W wyżej wspomnianym wydarzeniu za swoje prace magisterskie została wyróżniona w kategorii ocenianej przez AMAFOND (Italian Foundry Suppliers’ Association)  dwójka doktorantów, realizujących swoje prace na Wydziale Odlewnictwa:

mgr inż. Katarzyna Żak (temat pracy: Zastosowanie programów symulacyjnych do praktycznej i numerycznej analizy procesu wykonania odlewów techniką wysokociśnieniową)

i

mgr inż. Dawid Halejcio (temat pracy: Poprawa wybijalności mas ze spoiwem nieorganicznym),

którzy udali się do Włoch w towarzystwie przedstawiciela pracownika Wydziału Odlewnictwa dr Gaetano Palumbo.

Pośród wyróżnionych w podkategorii promotorów znalazł się prof. dr hab. inż. Rafał Dańko, za opiekę nad pracą mgr inż. Katarzyny Żak.

W dniach 16.01 – 18.01, doktoranci wraz z delegatem pracowników, mieli możliwość zwiedzania fabryk zajmujących się produkcją maszyn ciśnieniowych (Colosio i Idra), linii formierskich do odlewania (Savelii) znajdujących się w okolicy Brescii, a także odwiedzenia Departament of Mechanical and Industrial Engineering na Uniwersytecie w Brescii. W dniu 19.01 odbyła się ceremonia wręczenia nagród w Pallazo delle Stelline w Mediolanie. Wyróżnienia do rąk własnych naszym doktorantom wręczył Fabrizio Carmagnini – dyrektor AMAFOND.