Spotkanie z przedstawicielami firmy Danieli

4 listopada br. gościliśmy na Wydziale Odlewnictwa przedstawicieli Korporacji Danieli SPA, którzy w ramach wizyty na Akademii Górniczo-Hutniczej odwiedzali Wydziały, z którymi planują nawiązać współpracę.

Firmę Danieli reprezentowali: Mr. Marconi Gianfranco – R&D Executive Vice President, Mr. Skwara Tomasz – Head of Technical Office Danieli Poland – Krakow, Mrs. Capone Chloe – HR Academy, Mr. De Gasperis Marco – Head of Academy. Wraz z nimi nasz Wydział odwiedzili Dziekan Wydziału Zarządzana AGH, dr hab. inż. Marek Dudek, prof. AGH oraz dr inż. Dariusz Cichoń, którzy byli inicjatorami spotkania.

Po spotkaniu z przedstawicielami Wydziału, które poprowadził Dziekan prof. dr hab. inż. Marcin Górny, nasi goście mieli możliwość zapoznania się z wybranymi laboratoriami Wydziału.

Odwiedzili Laboratorium Inżynierii Ciekłego Metalu , gdzie mieli okazję porozmawiania z prof. Jerzym Sobczakiem i jego zespołem na temat nowoczesnej metody badania, na unikatowym urządzeniu. Następnie zwiedzili laboratorium technik obrazowania i analityki, w którym prof. Marcin Górny przedstawił zakres dostępnych badań. Na zakończenie wizyty odwiedzono Laboratorium Badań Środowiskowych, po którym oprowadziła naszych gości dr inż. Sylwia Żymankowska-Kumon. Liczba pytań i dyskusje, jakie nasi goście prowadzili z pracownikami Wydziału wskazują na duże zainteresowanie możliwościami wykonania badań, co dobrze wróży dalszej współpracy.

Bardzo dziękujemy za wizytę!